KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8703487
*
nr 870 3487
Hans Fritzdorf
(1927-1990), Sverige
Blandteknik, Hans Fritzdorf, "Alla segel satta", 1982, 56 x 81
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:02:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 19:29:35
1
350 kr
20/1 17:55:46
2
350 kr
20/1 18:11:20
1
450 kr
20/1 18:17:49
1
600 kr
20/1 18:21:08
2
400 kr
20/1 18:55:52
3
500 kr
20/1 18:56:25
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hans fritzdorf svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50
*
Hans Fritzdorf
nr 870 3487
Hans Fritzdorf
(1927-1990), Sverige
Blandteknik, Hans Fritzdorf, "Alla segel satta", 1982, 56 x 81
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 19:29:35 | 1 | 350 kr |
20/1 17:55:46 | 2 | 350 kr |
20/1 18:11:20 | 1 | 450 kr |
20/1 18:17:49 | 1 | 600 kr |
20/1 18:21:08 | 2 | 400 kr |
20/1 18:55:52 | 3 | 500 kr |
20/1 18:56:25 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hans fritzdorf svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50